ETAPY

 

I etap – relaksacyjny

Masaż dekoltu, szyi i twarzy. Głęboka praca na mięśniach szyi, karku i okolic potylicy wpływa pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zniwelowanie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Zwiększenie przepływu krwi do głowy i twarzy pomaga dostarczyć odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych.

II etap – oczyszczający / drenaż limfatyczny

Usuwanie toksyn. W tej części masażu wykorzystane są techniki drenujące w połączeniu z akupresurą. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami.

III etap – lifting / zapobieganie oraz zmniejszanie powstałych zmian na twarzy

Część liftingująca kładzie nacisk na owal twarzy oraz miejsca najbardziej newralgiczne jak linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu, czoła. Techniki wykorzystywane w tej części to głównie szybkie sprężyste ruchy jak energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy. Ten etap mimo swojej intensywności nie powoduje dyskomfortu i skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym odczuwalnym stanie relaksu psychicznego i fizycznego.

IV etap – energetyczny / zrównoważenie emocji i energii Qi (sily życiowej oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych)

Część energetyzująca. Praca na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do łagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia oraz do pobudzenia energii życiowej.